Гірка пам'ять Афганістану болить у наших душах
15 лютого в Україні відбулося вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Учні 8 класу Лисківської філії Царичанського ліцею Україна прийняли участь у заході «Гірка пам'ять Афганістану болить у наших душах» і ознайомилися з історичними подіями тих часів: Афганська війна - збройний конфлікт, що тривав десятиліття(1979-1989) був останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу і завершилася перемогою афганського народного руху опору.
15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю - відбувся вивід Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані (ОКРВА) з території Афганістану — війна була програна.
Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.
Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах
і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Війни у чужих країнах залишають гіркі сліди у долях наших співідчизників: вони виконували військовий обов’язок, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв’язали керівники колишнього СРСР. «У світлі нашої історії нинішня широкомасштабна війна з росією не є несподіваним явищем, а радше – навпаки, позаяк відображає багатовіковий імперський синдром російського суспільства, який воно плекало і впродовж радянської доби.Сьогочасна війна – це перелом у багатовіковій історії боротьби за нашу державну й національну Незалежність, оскільки вона має дати однозначну і стверджувальну відповідь на гамлетівське питання: бути чи не бути Україні як державі в глобальному світі ХХІ ст.? » Валерій Смолій.